Rybárske články

Jar v Taliansku

Jar v Taliansku

Po minuloročnej nevydarenej výprave v Taliansku sme sa rozhodli, že to skúsime tohto roku znova. Termín našej výpravy bol od 12.4. do 18.4.2015. Túto výpravu podnikám s mojím kamarátom Ivanom.  

 

Dobrá farba v prívlači - základ úspechu

Dobrá farba v prívlači - základ úspechu

Niekto takýto článok ani nezačne čítať a už pri pohľade na nadpis článku usúdi, že to nemá význam. Veľa sa už  popísalo o farbe nástrah pre lov dravcov. Jedna vec je napísať článok iba tak z brucha k pár fotkám a jedna vec je písať článok z vlastnej skúsenosti a poznatkov pri love dravcov na rieke.

Bod útoku

Bod útoku

 

Každá umelá nástraha je vyrobená tak, aby vyprovokovala dravca k útoku a má viacero funkcií.  Najznámejšou je jej vysielanie rôznych pohybových frekvencií, druhá funkcia je  rýchlosť a smer vedenia  a tretia  hlavne v čistých vodách je jej farba a často aj niektoré detaily, čo my rybári  možno až na toľko neregistrujeme. A tu je daná otázka: „a mali by sme“? 

 

S feedrom pri Hornáde

S feedrom pri Hornáde

Väčšina článkov o love s feedrom sa týka veľkých riek, ako je Váh, Dunaj, ramená Dunaja, Hričovský kanál, alebo Madunický kanál a pod..

Feeder je však zaujimavý aj na menších riekach. My Vám chceme predstaviť východoslovenskú rieku Hornád.

Hornád je podľa dĺžky piata najdlhšia slovenská rieka, prameniaca pod Kráľovou hoľou. Preteká cez Slovenský raj, Spišskú Novú Ves, Krompachy a na sútoku s Hnilcom vteká do VN Ružín. Pod VN Ružín tok pokračuje na východ a juh, preteká cez Košice a pri obci Trstené pri Hornáde opúšťa slovenské územie.

 

 

Revolúcia v love kapra

Revolúcia v love kapra

Zdravím všetkých kaprárov aj nekaprárov. V dnešnom článku by som vám chcel predstaviť nové práškové  neon dipy, ale aj osvedčené tekuté dipy  od firmy Quantum Radical. Mal som možnosť vyskúšať všetky. A prvé dojmy boli fantastické. Ryby takmer okamžite začali reagovať na takto nadipovanú nástrahu a to malo za následok aj niekoľko pekných kaprov. 
Príprava boilies

Príprava boilies

Ak aj vy chodievate na rybačku najmä  po práci, na pár hodiniek nabrať nové sily, určite riešite dilemu čo z nástrah zobrať k vode. Pri dnešnej pestrej ponuke príchutí boilies, dipov, pást a veľa ďalších maškŕt pre ryby je to veľmi ťažké. Práve taška s nástrahami a návnadami je to najobjemnejšie čo k vode berieme.
Ako začať v apríli na hraničných vodách s prívlačovým prútom v ruke.

Ako začať v apríli na hraničných vodách s prívlačovým prútom v ruke.

V apríli začína na niektorých úsekoch hraničných riek nová sezóna prívlače. Začne sa aj na veľkom Dunaji, na úseku tejto rieky označenom ako 2-0480-1-1. Apríl na tejto rieke, každým rokom donesie niečo nové, raz je to veľká voda, po druhýkrát malá voda. Čo donesie tento rok? 

Volžské Zubáče na Dunaji

Volžské Zubáče na Dunaji

Rybár má problém chytať  na Dunaji  bez toho, aby ho niekto otravoval a riadil mu rybačku slovami –tu je zákaz lovu rýb, tu je zákaz vjazdu z autom a podobné  znervózňujúce  debaty . Z jednej strany 4. stupeň ochrany, z druhej strany firma, ktorá obsadila kilometre brehu. Nikto neberie ohľad na to že, platíme drahé peniaze za rybárske lístky, ale obmedzovať rybárov, to  je  jednoduché. Tieto zostávajúce miesta pre nás rybárov bývajú  často nedostupné  a to zase z dôvodu strmých brehov a extrémne silného prúdu. Rybačka na takomto mieste nás dokáže pripraviť o kopu nástrah za krátku dobu  a to bez jediného záberu alebo ani  viditeľnej malej aktivity rýb. Hľadanie   vhodného miesta na úspešnú prívlač nie je jednoduché  a je ich čoraz menej. 

Prívlač nemá prestávku!

Prívlač nemá prestávku!

To, že sa nemôže prívlačovať, ešte neznamená, že rybár, ktorý holduje prívlači, nemá čo na robote a nemá čo zveľaďovať na výbave. Máme dosť málo času na to, aby sa vyštafírovanie pred sezónou mohlo úplne vydariť.

Prvý apríl je tu o chvíľu a do pätnásteho apríla je to tiež len chvíľa a prívlač sa bude môcť prevádzkovať na pstruhových revíroch.

Jeden z posledných kráľov rieky!

Jeden z posledných kráľov rieky!

Uprostred noci ma prebúdza zvuk rolničky a následne signalizátora. Snažím sa čo najrýchlejšie vymotať zo spacáku a bežím k prútu, ten sa medzi tým narovnáva, čo znamená len jedno. Sumec odtrhol trhací vlasec. Uchopím prút do rúk, rýchlo namotávam voľnú šnúru a silno zasekávam. V tom okamihu začína boj kto- z koho. Vráťme sa ale ešte úplne na začiatok.

E-shop

Dnes vám predstavujeme

Môj najúspešnejší kaprársky nadväzec

Môj najúspešnejší kaprársky nadväzec

O postup zhotovenia svojho najúspešnejšieho nadväzca na lov kaprov sa s nami podelil mladý kaprár Miro Boor. Na svojom konte má niekoľko desiatok pekných úlovkov, medzi nimi nechýbajú ani kapry 25+.
Kaprový nadväzec s plávajúcou nástrahou (navod)

Kaprový nadväzec s plávajúcou nástrahou (navod)

Návod, ako si zhotovíte kaprársku montáž na plávajúce nástrahy pre lov veľkých kaprov. 
Najosvedčenejšie nástrahy na amura

Najosvedčenejšie nástrahy na amura

Amur biely je veľmi žravá ryba, ktorá sa živí predovšetkým rastlinnou potravou. V období jej dostatku dokáže amur skonzumovať denne toľko potravy, koľko sám váži. V období nedostatku rastlinnej potravy však prijíma aj živočíšnu.

© 2019 A-Z Rybár - rybárske potreby • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP

Facebook
Facebook