Rybárske články

Testovanie na Hornáde

Testovanie na Hornáde

Pre októbrový lov na Hornáde s prekrásne čistou vodou som si vybral netypickú kombináciu, kde som rátal s cieľovou rybou - Mrena. Krmivo pozostávalo z :
Viete za ktoré rybárske oblečenie sa oplatí dať

Viete za ktoré rybárske oblečenie sa oplatí dať "ruku do ohňa"

Jediné oblečenie pre rybárov do extrému
Možno takýto názov znie pre niekoho prehnane, ale skúsime sa povenovať bližšie danej téme. Rybári kladnú veľké nároky na rybársku výbavu. Okrem prútov, navijákov a všetkého čo stým súvisí je jedným z najdôležitejších prvkov pre rybára oblečenie.
Je tomu naozaj tak? Predstavte si rybolov či už na mori, alebo v člne, alebo len tak niekde na brehu kde kaprárime, fídrujeme ak Vám prší počas celej doby pobytu a dotoho ešte fúka nepríjemný vietor. Môžete pužiť bežný PVC pršiplášť ale výsledok bude ten že celodennej rybačke budete mokrý vďaka vyzrážanému potu. PVC pršiplášť nemá žiadnu paropriepustnosť takže všetko čo vypotíme zostáva z jeho vnútornej strany a vďaka výrazným rozdielom teplôt pot výrazne kondenzuje. Výsledok je, že ak sme mokrý zostane nám zima a tomu nezabránime ani kvalitným termo oblečením.
   

Lov sumca na ťažko

Lov sumca na ťažko

Pri love sumca na takýto spôsob treba rozoznávať, čo si rybár pri love na ťažko predstavuje. Či bude vyvážať, alebo bude nahadzovať z brehu. Ďalšia dôležitá otázka je, či bude chytať v rieke alebo na jazere a tretia otázka je či bude chytať na krátko, alebo na vzdialenosť 50 metrov a viac.

Prívlačový naviják QUANTUM FIRE - ponúka viac ako sľubuje

Prívlačový naviják QUANTUM FIRE - ponúka viac ako sľubuje

Súčasná doba expanzie rybárskych potrieb ponúka veľké množstvo výstroje pre rybárov. Zaujať kvaliou, alebo dizajnom je takmer nemožné. Ale predsa sme našli niečo v sorimente, ktoré počas tejto prívlačovej sezóny viedlo v dopyte. Konkrétne sa jedná o navijak FIRE, od Quantum, ktorý vďaka svojím parametrom a modernému dizajnu a hlavne cene patril v našej predajni medzi najpredávanejšie rybárske navijaky určené naprívlač.
Prívlačový set

Prívlačový set

Prívlač je jednou z efektívnych spôsobov lovu dravca v jesennom období. Rybarske potreby AZ zaradili do ponuky atraktívny prívlačový set skladajúci sa z prívlačového prútu a 5ks voblerov. Základom je prívlačový prút o dĺžke 2,7m a 15 - 40gram záťažou, hmotnosť len 240gr, transportná dĺžka prútu je 1,41m
Relax s relaxom

Relax s relaxom

Konečne otvorene o gumených nástrah od RELAXU..
Na dnešnom rybárskom trhu sa objavujú rôzne nástrahy a chuťovky pre všetky druhy rýb.. Každý si hľadá to svoje čo vyskúša pri vode a čo mu prinesie krásne zážitky z rybami.. Ja sa venujem už veľmi dlhú dobu iba lovu dravcov prívlačovou technikou.

Rybárske potreby - stále rozširujeme

Rybárske potreby - stále rozširujeme

Rybársky E Shop A-Z Rybár ide dopredu. Na web neustále dopĺňame nový tovar. Medzi najnavštevovanejšou kategóriou je AKCIE 1+1 ZDARMA a túto kategóriu v krátkej dobe rozšírime o otraktívny darčekový tovar k Vianociam. Momentálne dávame do pozornosti najpredávanejšie akcie:
Lov kapra na jeseň

Lov kapra na jeseň

Zaujíma Vás na čo nalákate kapra v jesenných  a zimných mesiacoch? Aká príchuť je pre kaprov atraktívnejšia pri jesennom love? Ponúkame Vám názory testerov, aké majú skúsenosti a na čo radi lovia v chladnom počasí.
VIANOCE- teraz sa nakupovať oplatí!

VIANOCE- teraz sa nakupovať oplatí!

Sonary pre rybárov nikdy neboli výhodnejšie ako teraz vo vianočnéj akcii!!! Svetový líder Lowrance Electronics ING pripravil pre rybárov praktické akciové vianočné balenia rybárskych sonarov.
Jesenný lov zubáča

Jesenný lov zubáča

Práve sa začalo najatraktívnejšie obdobie lovu dravcov. Medzi rybármi najviac hodnotená ryba - zubáč obyčajný býva teraz aktívnejší ako kedy koľvek pred tým. Ochladzovaním mu ubúda živej nástrahy a preto lepšie reaguje na či už živú rybku, alebo umelú nástrahu. Zubáč obyčajný na slovensku narastie až do 130cm! a boli ulovené exempláre s hmotnosťou okolo 12kg. Učinnými metódami lovu zubáča sú: na prívlač, na ťažko, alebo na plavák. Akú výstroj potrebujeme na lov zubáča?

E-shop

Dnes vám predstavujeme

Môj najúspešnejší kaprársky nadväzec

Môj najúspešnejší kaprársky nadväzec

O postup zhotovenia svojho najúspešnejšieho nadväzca na lov kaprov sa s nami podelil mladý kaprár Miro Boor. Na svojom konte má niekoľko desiatok pekných úlovkov, medzi nimi nechýbajú ani kapry 25+.
Kaprový nadväzec s plávajúcou nástrahou (navod)

Kaprový nadväzec s plávajúcou nástrahou (navod)

Návod, ako si zhotovíte kaprársku montáž na plávajúce nástrahy pre lov veľkých kaprov. 
Najosvedčenejšie nástrahy na amura

Najosvedčenejšie nástrahy na amura

Amur biely je veľmi žravá ryba, ktorá sa živí predovšetkým rastlinnou potravou. V období jej dostatku dokáže amur skonzumovať denne toľko potravy, koľko sám váži. V období nedostatku rastlinnej potravy však prijíma aj živočíšnu.

© 2019 A-Z Rybár - rybárske potreby • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP

Facebook
Facebook